Włoskie Klimaty

Klub Morski “Muring” zaprasza na rejs morski “Włoskie Klimaty”

29.09.2018 – 06.10.2018

Opis

Rewelacyjne towarzystwo, piękno krajobrazów, aromat wina, urocze porty i zatoki. Rejs morski dla każdego. Wszystko …. Nie trzeba umieć żeglować. Trzeba chcieć poznawać i czerpać z życia. Rozpoczniemy lato w ciepłych nastrojach gorących mórz.

Po rejsie, chętni będą mogli zwiedzić Neapol i bardzo blisko położone starożytne Pompeje.

Zamustrowanie i wymustrowanie

Zamustrowanie i wymustrowanie: Salerno – marina położona na południe od Zatoki Neapolitańskiej.

Skipperzy

Skipperami są doświadczeni żeglarze morscy, członkowie Klubu Morskiego “Muring”:

Akwen

Będzemy pływać po  Zatoce Neapolitańskiej, archipelagu Wysp Flegrejskich i Pontyjskich.

Jachty

Jachty w standardzie Bavaria 43-49


Trasa rejsu

  1. Salerno (Marina Arechi) – postój w Positano 15Mm (postój ok. 2h na bojce, zwiedzamy klimatyczne miasteczko)  – kotwicowisko Marina Picola na Capri 13Mm (Capri to znana wyspa, kiedys cesarzy rzymskich a teraz  bogaczy. I my też tam będziemy. A co! Kto nam zabroni. Marina Picola ma bardzo znaną plażę i tzw. Skałę Syren. Na wyspie znajduje się też dom Tyberiusza. Postaramy się wpaść do niego).
  2. Marina Picola – Sant’Angelo na w. Ischia 18 Mm ( Ischia to zielona rajska wyspa w archipelagu Wysp Flegrejskich. Najbardziej charakterystycznym punktem wyspy jest wulkaniczna góra Epomeo, gdzie jest klimatyczna pizzeria obok dużego drzewia piniowego przy punkcie widokowym. Główną atrakcją wyspy są termy, czyste morze i piękne plaże).
  3. Sant’Angelo – Ventotene (Stary port) 22Mm. Archipelag Wysp Pontyjskich. W czasach rzymskich było to miejsce zsyłki więźniów politycznych. Mogli spędzać cudowne chwile w otoczeniu przepięknych krajobrazów, czystej wody podziwiając ciekawe kształty formacji skalnych.
  4. Ventotene – Procida (Marina Chiaiolella, przystań klubu Yachting S. Margherita) 27,2Mm. Największym urokiem jest to, że jest to malutkie miasteczko, w którym mieszkańcy (głównie rybacy) mieszkają w kolorowych domkach. Ponoć bardzo klimatyczne.
  5. Procida – Sorento 18Mm. Kraina legend i cytrusowych gajów. Bardzo miłe miasteczko i magiczne nadmorskie klify.
  6. Sorento – Powrót do Salerno 30Mm

Ze względu na warunki atmosferyczne w czasie trwania rejsu i inne, niemożliwe dziś do przewidzenia okoliczności, trasa rejsu może ulec zmianie.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij